לאחרונה פנו אלי רבים מארגונים שונים לגבי הרצאות בנושאים נוספים.
לפניכם הרצאות חדשות שניתן להזמין החל מהיום. לפרטים נוספים אנא צרו איתי קשר:
סלולרי: 0526786700
evabenelia@gmail.com


ממגוון נושאי הרצאות החדשות שלי:

הקשר בין תזונה לתחלואה – תחלואות ומחלות נפוצות : סכרת, מחלות לב וכלי דם, השמנה, סרטן ועוד. הקשר ההדוק בין מחלות אלו ובין הרגלי האכילה המודרניים הנפוצים.

אכילה כתופעה – האם אכילת יתר יוצרת "מעגל עוני" תזונתי? מהם המזונות הנכונים לנו ,בניית תפריט תזונתי עשיר ומפורט, הכולל הנחיות  ליישום התזונה הבריאה בחיי היומיום, שומנים בריאים ולא בריאים, פחמימות מומלצות, חלבונים מתאימים, ויטמינים ומינרלים ותפקידם בשמירה על בריאות תקינה.

שבירת מיתוסים בנוגע למזונות נפוצים – החברה הישראלית ניזונה ממיתוסים רבים לגבי מהם מזונות בריאים. אנפץ כמה מיתוסים המושרשים עמוק בהרגלי החיים שלנו: החלב… האם הוא כל כך בריא לעצמות שלנו? הקשר בין חלב לסרטן, לתחלואה לבבית  ועוד….. חלבונים.. לכמה באמת אנו זקוקים? צמחונות .. האם באמת צריך בשר?

איך מכינים במינימום זמן ארוחות בריאות, שקל ופשוט לקחת לעבודה? – כל שנדרש הוא מעט חשיבה מקדימה והתארגנות מראש.

מטבח האנטי אייג'ינג – כלי בישול מועדפים ושיטות אחסון מזון יעילות, איחסון מוצרים יבשים בצנצנות זכוכית או בכלי פלסטיק ?, מוצרי Tupperware –ידידותיים לסביבה ?כלי בישול " בריאותיים " ? ייבוש מזון -שיטות משמרות הרכב תזונתי ?

פטנטים במטבח – דרכים לריכוך חמאה , כיצד נשמור שתפוח עץ לא ישחיר בסלט פירות שלנו ? כיצד נחזיר חיים לגזר המקומט ? כיצד נשמר שיני שום שקולפו? ועוד..

איך לעודד ילדים לאכול בריא – הרצאה לאמהות. כהורים אנו האחראיים על תזונת הילדים. אבל כהורים שרוצים לתת לילדים שלנו אוכל בריא אנו צריכים להתמודד עם: הרצונות שלהם , סדר היום העמוס שלנו , הזמן המועט שיש לנו להכנת הארוחות….

נפש בריאה במוח בריא – מצבי רוח, דיכאונות, חרדות, כעסים, התמכרויות, נדודי שינה, ומתחים נפשיים   בחברה המערבית : הסיבות, אבחון הגורמים, והפתרונות על-פי הרפואה הנטורופתית.

בריאות במערכת העיכול – מערכת העיכול היא אחת המערכות הרגישות ביותר בגוף, ונמנית בין המערכות שגם עובדות הכי קשה. מערכת העיכול מורכבת מאיברים נוספים כגון הכבד, כיס מרה, לבלב, שיחד עם הקיבה והמעי על כל חלקיו, אמורים לתפקד באופן הרמוני ותקין. כאשר אין הרמוניה בתפקוד בין חלקי מערכת העיכול השונים, כאשר הם אינם מתפקדים בעיתוי הנכון נוצרת בעיה , ובמקרים רבים לרפואה הקונבנציונלית  אין מענה טיפולי.

חיזוק מערכת החיסון – המערכת החיסונית היא צבא לוחמים אדיר עם אסטרטגיות וטקטיקות, שמנהל מדי יום מלחמות. כדי שהצבא הזה יהיה גדול, חזק ואינטליגנטי, מספיק שנעשה שינויים לא רבים. ישנן דרכים רבות לחזק את הגוף באופן טבעי ובכך להוריד את הסיכוי לחלות. לתזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון ותרופות סבתא כוח אדיר בחיסון הגוף, מניעת שפעת וטיפול בווירוסים, כאשר ההבדל בין ילדים למבוגרים הוא בעיקר הבדל במינונים המומלצים לצריכה.

פחמימות – האם אפשר בלעדיהן? – השאלה: "האם אנחנו מכורים לפחמימות?" מסתבר שהתשובה היא ברוב המקרים "כן" !! לחלק גדול מהמזונות שאנו אוכלים מוסיפים היום סוכר גם כשאין צורך בדבר, במיוחד כשמדובר במזונות מעובדים. הוספת הסוכר המתמדת גורמת לכך שהטעמים שאנחנו מפתחים הופכים להיות מאוד מתוקים. ואז…

תזונה נבונה לקראת החגים  – חגינו  הממשמשים ובאים מלווים , פעמים רבות, בעליה במשקל. ההתכנסויות המשפחתיות, ארוחות החג העשירות והזמן הפנוי הרב יחסית, מביאים אותנו, לא אחת, לצרוך יותר קלוריות ממה שאנו צורכים בימים שבשגרה. קשת הרגשות והתחושות הרחבה שחג זה מעורר – החל מרגשות של שימחה וכלה בתחושות של מתח ועייפות – מספקת טריגר נוסף לגשת למקרר ולחטוף עוד משהו לאכול. על מנת להתמודד עם אכילת היתר במהלך ימי החג, עלינו ללמוד להתחבר לעצמנו בשלושה היבטים: מהם?

בחירה מושכלת של מזון בריא – ההתעסקות שלנו במזון, כמו בחלקים אחרים של החיים, אמורה להיות פשוטה ולא מסובכת, אבל לעיתים, בשאיפתנו לשמור על בריאותנו ובריאות יקירינו, אנחנו נסחפים להשקעות מוגזמות של זמן וכסף. האם ניתן להימנע מכך?

– רפואת הרמב"ם – עיקרי הלכות הבריאות על פי הרמב"ם וכיצד ניתן ליישמן בזמננו. בין השאר תתייחס ההרצאה לאמירות נודעות של הרמב"ם, כמו "היה אתה הרופא של עצמך" ו"הינך מה שאתה מצליח לעכל ולהטמיע בגופך", לגישתו הרואה חשיבות רבה ברפואה מונעת ולעקרונות נוספים שהרפואה המודרנית מאששת כיום במחקרים מדעיים.

תזונה לשיפור הביצועים הספורטיביים

  • "תרופת" הפעילות גופנית – כמה ולמה? מה לאכול לפני /אחרי פעילות גופנית…
  • טיפים של תזונה לשיפור הביצועים הספורטיביים.
  • תוספי מזון לספורטאים – מה מותר מה אסור?
  • פעילות גופנית וחלבונים
  • אימון מומלץ ותזונה מתאימה לספורטאים בגיל הזהב / לילדים.

שומנים בריאים – המילה שומן, היא מילה נרדפת לכיעור וחוסר בריאות, בעוד שבעבר היא תיארה בריאות, עושר וכוח ובפועל היא אמורה לתאר את אחד מאבות המזון העיקריים. כך למשל המילה כולסטרול היא מילה נרדפת למחלת לב ו/או סיכון גבוה למחלה, בעוד שהמילה עצמה מתארת סוג של שומן חשוב כשלעצמו, המיוצר בחלקו הגדול בגופנו והוא אחד הרכיבים החשובים בבניית הורמונים וקרומי תאים בגופנו. אז אלו שומנים בריאים לנו ??

הרצאת מבוא לסדנא  בנושא : "ראשית התזונה בתבונה" – כהורים,  אנו האחראיים על תזונת הילדים. אבל כהורים שרוצים לתת לילדים שלנו אוכל בריא אנו צריכים להתמודד עם: הרצונות שלהם , סדר היום העמוס שלנו , הזמן המועט שיש לנו להכנת הארוחות. בין הנושאים שעליהם נדבר בהרצאה : המעבר היעיל והמתאים לאוכל מוצק/רגיל, טיפים להתמודדות עם  הילד הסרבן, והשמנת ילדים….השאר/י תגובתך